среда, 23. април 2014.

Borac i Mladost u finalu Kupa

Detalj sa utakmice Zvijezda-Borac 1-6
U finalu Kupa RS na teritoriji Opštinskog fudbalskog saveza Šamac igraće prvoligaš Borac iz Šamca i drugoligaš Mladost iz Donje Slatine.

U polufinalnom susretu, u Kruškovom Polju, Borac je pobijedio domaću Zvijezdu sa visokih 6:1. U prvom dijelu, rezultat je glasio 3:0 za Šamčane, pa nije bilo dileme o putniku u finale. Sva tri pogotka dao je mladi Bojan Jaćimović, u 37., 40. i 45. minutu, od čega je ovaj posljednji sa "bijele" tačke. U nastavku susreta, domaći su smanjili u 52. minutu preko Davida Simića, da bi potom: Stanković u 62. iz jedanaesterca, te Brčkalić u 64. i Paležnica u 90. minutu, potvrdili ubjedljiv trijumf.

Fudbaleri Mladosti iz Donje Slatine, bili su, voljom žrijeba, slobodni, te su se direktno plasirali u finale.