субота, 31. мај 2014.

Prva liga RS: Odluka u posljednjem kolu

U pretposljednjem kolu Prve lige Republike Srpske nisu otklonjene dileme koja ekipa će u Drugu ligu RS, a koja u baraž. Modriča Maxima slavila je minimalno na svom terenu protiv Mladosti, dok je Sloga poražena u Gradišci, pa će odluka o putniku u niži rang, odnosno u baraž, biti donešena u posljednjem kolu koje je na rasporedu sljedećeg vikenda.

Drina HE - Sutjeska 0:0
U duelu Drine HE i Sutjeske bliži trijumfu bili su gosti, koji su dominirali naročito u drugom poluvremenu, ali se mreže ipak nisu tresle.

Kozara - Sloga 2:1 (1:0) (Kojić 35, Bosnić 84 - Mahmutović 63)
Dejan Kojić krunisao je dobru akciju domaćih i lijepim udarcem pogodio pod prečku za vođstvo Kozare od 1:0. Sloga je preko napadača Selmira Mahmutovića izjednačila u 63. minutu.

Podrinje - Sloboda (MG) 0:0
Duel ekipa koje pretenduju za drugo mjesto na tabeli, protekao je borbenoj i otvorenoj igri na obje strane, ali napadači nisu bili raspoloženi, pa je meč završen 0:0.

Drina (Z) - Napredak 0:0
U slavljeničkoj atmosferi protekao je meč u Zvorniku između novog šampiona i Napretka iz Donjeg Šepka. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici, publika je uskraćena za pogotke, pa je meč završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Modriča Maxima - Mladost 1:0 (Kojić 16)
Modriča Maxima ostvarila je minimalnu pobjedu nad ekipom Mladosti iz Gacka. Jedini gol na stadionu "Dr Milan Jelić" viđen je u 16. minutu. Mladi Milan Kojić pobjegao je svojim čuvarima i nakon odličnog solo prodora pogodio za, ispostaviće se konačnih, 1:0.