понедељак, 11. август 2014.

Trijumf domaćina, Rogatičani treći

NOVI PAZAR - Nakon pet dana nadmetanja u 15 sportskih grana uz učešće 28 opština sa tromeđe Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, spuštena je zavjesa na 51. Međuopštinske omladinske sportske igre (MOSI ) - "Novi Pazar 2014".

U generalnom plasmanu najuspješnija je ekipa domaćina Novog Pazara, drugu poziciju zauzeli su takmičari Prijepolja, dok je tereće mjesto pripalo ekipi Rogatice.

U ženskoj konkurenciji prve su Sokočanke, drugu poziciju zauzele su takmičarke Prijepolja, dok su Rogatičanke bile treće.

Među muškim ekipama domaćin Novi Pazar je bio najubjedljiviji, drugi su Prijepoljci, a treće mjesto pripalo je Bajinoj Bašti.

Što se tiče ostalih ekipa iz BiH, Sokolac je zauzeo 4. mjesto u generalnom plasmanu, Goražde je bilo šesto, Višegrad 11, Foča-Ustikolina 13, Prača-Pale 15, Rudo 17, Čajniče 22. i Novo Goražde je bilo 26.

Najuspiješnija takmičarka igara je bh. reprezentastivka, atletičarka Sokoca Gorana Cvijetić, koja je osvojila tri zlatne medalje (100, 200, 400 metara) i srebrnu medalju u štafeti 4x100 metara, dok je najuspješniji atletičar Asmir Kolašinac, reprezentativac Srbije i član Sjenice, koji je u bacanju kugle postavio novi rekord MOSI sa daljinom 20,75.

Pehar za fer-plej pripao je Goraždu, dok je odličje za najmasovniju ekipu na igrama otišo u ruke takmičara iz Sjenice.

ROGATICA DOMAĆIN 2016.
Odmah po zatvarnju 51. MOSI, takmičari Novog Pazara su spustili zastavu najveće amaterske sporske manifestacije u Jugoistočnoj Evropi i predali je takmičarima Požege, domaćinu narednih 52. igara. Skupština MOSI koja je održana za vrijeme trajanja igara u Novom Pazaru donijela je odluku da se 53. MOSI održe u Rogatici 2016. godine, a raspisan je konkurs za domaćina 54. olimpijade mladih sportista tromeđe, koji bi trebao biti iz Crne Gore.