недеља, 17. август 2014.

Dva gola Brkića

NOVI GRAD - Fudbaleri novogradske Slobode su u svoju 19. (18. uzastopnu) sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske ušli pobjedom nad veoma dobrom ekipom Napretka od 4:2 (2:1).

Trijumf "crvenih" najavio je zapaženi mladi Aleksandar Vojnović u petom minutu, prvim golom na terenima Srpske uopšte u jubilarnom 20. šampionatu, da bi, poslije kontre rival iz Donjeg Šepka, preko Ljubiše Jovanovića, stigao do izjednačenja 1:1. Iskusni Arnes Brkiću 40. minutu koristi asistenciju Milana Zeca za vođstvo svog ttima na odmoru - 2:1.

U nastavku Brkić je svojim drugim pogotkom, u 62. minutu, potvrdio epitet najboljeg igrača utakmice na stadionu "Mlakve", da bi Marinko Rastoka u 73. minutu, savladavši čuvara mreže gostiju Mirka Antonića, povisio na 4:1. Konačan ishod, iskoristivši grešku golmana domaćih Milana Kondić, pošto je promašio vraćenu loptu, postavio je Ivan Ninić u 85. minutu.

SLOBODA (NG) - NAPREDAK 4:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Vojnović (5), 1:1 Jovanović (20), 2:1 Brkić (40), 3:1 Brkić (62), 4:1 Rastoka (73), 4:2 Ninić (85).
Stadion: "Mlakve" u Novom Gradu.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Milan Stanivuković (Banjaluka).
Žuti kartoni: Rastoka, Tica, Vojnović (Sloboda, NG), Pajić, Mijajlović (Napredak).

SLOBODA (NG): Kondić, Popović, Rastoka, Tica, Aćić, Kovačević (od 67. min. Žujić), Stojanović (od 86. min. Babić), Vojnović, Zec,  Antonić, Brkić (od 84. min. Kenjalo). Trener: Zlatko Jelisavac.

NAPREDAK: Antonić, Milojević (od 61. min. Stevanović), Erić, Filipović, Gutalj, Pajić, Mijajlović, Lazarević, Jovanović, Ninić, Jeftić. Trener: Zoran Vasiljević.

Igrač utakmice: Arnes Brkić (Sloboda, NG).