петак, 25. јул 2014.

Žestok otpor premijeligašu

Detalj sa utakmice u Brčkom
BRČKO - Fudbaleri Lokomotive na dobrom su putu da se u predstojećoj sezoni na drugoligaškom "istoku" ozbiljnije uključe u borbu za vrh. Iako su bili oslabljeni neigranjem nekoliko fudbalera, "lokosi" su pružili žestok otpor premijerligašu Zvijezdi iz Gradačca, koja je uspjela da u samom finišu susreta preokrene rezultat i stigne do pobjede.

U prvom napadu, gosti su poveli. Džaferović je iskoristio neodlučnost domaće odbrane i zatresao mrežu golmana Iliškovića. Lokomotiva stiže do izjednačenja preko Kineza Janga u 8. minutu. U 32. minutu, idealnu priliku nije iskoristio Marić, nakon odličnog centaršuta Jokanovića. Ipak, do kraja prvog dijela, fudbaleri trenera Vedrana Banjanina dolaze do prednosti, preko mladog Bojića u 43. minutu.

U nastavku, gosti najprije nisu realizovali najstrožu kaznu u 55. minutu preko Faćića. U finišu susreta, golovima Hasića u 86. i Bijelića u 90. minutu stižu do minimalnog trijumfa.

LOKOMOTIVA - ZVIJEZDA   2:3 (2:1)

Strijelci: 0:1 Džaferović (1), 1:1 Jang (8), 2:1 Bojić (43), 2:2 Hasić (86), 2:3 Bijelić (90).
Stadion: FK  "Lokomotiva" u Brčkom.