недеља, 11. мај 2014.

Sakan počeo, Radoja završio

MRKONJIĆ GRAD - Derbi imenjaka iz Mrkonjić Grada i Novog Grada pripao je domaćinu. Mrkonjićani su slavili 3:1 i tako se trijumfom zadržali u vrhu tabele.

Već u 12. minutu zatresla se mreža Andreja Svjetlice, kada je Duško Sakan doveo domaće u vođstvo. S tim rezultatom otišlo se na pauzu, a već u prvom minutu nastavka prednost Mrkonjićana udvostručio je Mihajlo Savanović.

Da će bodovi ostati u Mrkonjić Gradu, pobrinuo se Siniša Radoja u 77. minutu, a sve što su gosti uspjeli da urade je počasni pogodak, koji je u 88. minutu postigao Igor Kenjalo.

SLOBODA (MG) -  SLOBODA (NG) 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Sakan (12), 2:0 Savanović (46), 3:0 Radoja (77), 3:1 Kenjalo (88).
Stadion: "Luke" u Mrkonjić Gradu.
Gledalaca: oko 100.
Sudija: Zoran Strunić (Gradiška).
Žuti kartoni: Travar (Sloboda, MG), Antonić (Sloboda, NG).

SLOBODA (MG): Grković, Bereta, Sladojević, Miletić (od 55. min. Jeftenić), Radoja, Travar (od 72. min. Bojanić), Savanović (od 52. min. Zekanović), Sakan, Gračanin, Kremenović, Topić. Trener: Zoran Dragišić.

SLOBODA (NG): Svjetlica, Umičević, Mešić, Desnica, Zdjelar, Stojaanović, Vranešević, Jelisavac (od 57. min. Brkić), Radinović, Žujić (od 81. min. Hamzić), Antonić (od 69. min. Kenjalo). Trener: Zlatko Jelisavac.

Igrač utakmice: Siniša Radoja (Sloboda, MG).