недеља, 4. мај 2014.

Proleter zakomplikovao borbu za opstanak

TESLIĆ - Porazom od Kozare 0:2, fudbaleri Proletera iz Teslića zakomplikovali su borbu za opstanak i do kraja sezone strepiće za prvoligaški status.

Utakmica je riješena u posljednjih 15 minuta. Prvo je u 77. minutu Igor Makitan pogodio za vođstvo gostiju, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Slaviša Vukajlović postavio konačnih 0:2.

U veoma nervoznom susretu, po isteku 90. minuta, nezadovoljni domaćin imao je primjedbe na suđenje, stvorila se velika gužva, ali se na kraju sve ipak završilo bez većih incidenata.

PROLETER - KOZARA 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Makitan (77), 0:2 Vukajlović (90).
Stadion: "Radolinka" u Tesliću.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Siniša Lazić (Prijedor).
Žuti kartoni: Rašić, Dolić, Osmić, R. Popović, Kondić, N. Popović (Proleter), Ujić, Francuz, Vukajlović (Kozara).
Crveni kartoni: Vedran Gačić (pomoćni trener Proletera) u 77. minutu, Ozren Perić (zamijenjeni igrač Kozare) u 81. minutu.

PROLETER: Trogrlić, N. Popović, Kondić, Kovačević (od 36. min. Đekanović (od 76. min. Galamić), R. Popović, Marković, Gavrić, Perović, Dolić, Osmić, Rašić (od 76. min. Panić). Trener: Zoran Ćurguz.

KOZARA: Đakušić, Makitan, Petrović, Bosnić, Perić (od 64. min. Ujić), Gavrić, Maksimović, Berić (od 32. min. Škorić), Kovljen (od 82. min. Francuz), Vukajlović, Gigović. Trener: Igor Janković.

Igrač utakmice: Igor Makitan (Kozara).