субота, 5. април 2014.

Radnik rutinski do pobjede nad Leotarom

BIJELJINA - Radnik je u Bijeljini u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine sa sigurnih 3:0 savladao ekipu Leotara.

Već nakon pet minuta igre Bijeljinci su stigli do vođstva. Dejan Vučić ušao je u kazneni prostor Leotara uz korner liniju, na drugoj strani uposlio je Mirzu Hasanovića kome nije bilo teško sa desetak metara savladati golmana Leotara Vasilija Kolaka za 1:0.

Bio je domaći sastav mnogo bolji u prvih 45. minuta, ali je Leotar uspio samo s jednim golom u mreži otići na odmor. Ipak, u nastavku je Radnik postigao još dva pogotka.

Radnik je udvostručio prednost u 51. minutu kada je najbolji igrač na utakmici Hasanović filigranski, tačno uposlio Zorana Nikića koji je pobjegao zadnjoj liniji Leotara, a zatim prešao golmana Kolaka i rutinski sproveo loptu u mrežu Trebinjaca za 2:0.

Pet minuta kasnije Hasanović postiže treći pogodak na utakmici, prethodno je asistirao Nikić a Hasanoviću nije ništa drugo preostalo nego da sa sedam metara pošalje loptu u gol ispod istrčalog Kolaka za konačnih 3:0.

RADNIK – LEOTAR 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Hasanović u 6, 2:0 Nikić u 51, 3:0 Hasanović u 56. minutu.
Stadion: Gradski u Bijeljini.
Gledalaca: 100.
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor).
Žuti kartoni: Šodić (Radnik), Andrić, Đerić (Leotar).

RADNIK: Zdravković, Šodić, Kojić, Katanec, Hasanović, Vučić (od 57. minuta Antić), Nikić (od 83. minuta Krsmanović), Obradović, Ostojić, Mašić, Mojović (od 60. minuta Hadžić). Trener: Srđan Bajić.

LEOTAR: Kolak, Pjaca, Andrić, Vasiljević, Šaraba, Marković (od 76. minuta Mun), Milović, Majkić, Tasovac, Đerić (od 83. minuta Petrović), Binić. Trener: nema.

Igrač utakmice: Mirza Hasanović (Radnik).