понедељак, 18. август 2014.

Mrkonjićani lako s Vlasenicom

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode pobjedom su otvorili novu sezonu Prve lige Republike Srpske. U duelu sa novajlijom i debitantom u "eliti" Srpske, ekipom Vlasenice, slavili su rezultatom 3:1 i tako novom treneru Đorđu Inđiću omogućili trijumfalan debi na klupi.

Mrkonjićani su do prednosti stigli već nakon nepunih 60 sekundi, kada je mrežu gostiju zatresao prošle sezone prvi strijelac lige Vladimir Karalić. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča još tri pogotka. Prvo je u 73. minutu Aleksa Bojanić nespretnom intervencijom savladao svog golmana Dalibora Kovačevića, da bi na 3:0 povisio Dalibor Vidović. Konačnih 3:1 u posljednjim trenucima susreta postavio je Dalibor Krezović iz jedanaesterca.

SLOBODA (MG) - VLASENICA 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Karalić (1), 2:0 Bojanić (73, autogol), 3:0 Vidović (81), 3:1 Krezović (90) iz jedanaesterca.
Stadion: "Luke" u Mrkonjić Gradu.
Gledalaca: oko 300.
Sudija: Zoran Strunić (Gradiška).
Žuti kartoni: Sladojević, Bereta, Karalić, Šakić, Topić, Miletić (Sloboda, MG), Trifković, Sladoje, A. Pejanović (Vlasenica).

SLOBODA (MG): Ilić, Čehaja, Bereta, Sladojević, Kokanović (od 69. min. Vrebac), Jeftenić, Travar (od 80. min. Vidović), Tadić, Šakić, Karalić (od 58. min. Topić), Miletić. Trener: Đorđe Inđić.

VLASENICA: D. Kovačević, Trifković, Božić, A. Pejanović (od 19. min. N. Kovačević), M. Pejanović, Ćirković (od 67. min. Limić), Šargić (od 78. min. Radojčić), Krezović, Đurić, Bojanić, Sladoje. Trener: Momčilo Stanić.

Igrač utakmice: Vladimir Karalić (Sloboda, MG).