понедељак, 23. јун 2014.

Rogatičanke bronzane

ROGATICA - Ekipa Izviđača pobjednik je juniorskog prvenstva rukometašica za 2014. godinu. Na finalnom turniru koji je održan u Rogatici rukometašice iz Ljubuškog su u borbi za pehar i zlatne medalje pobjedile omladinski sastav Grude Autoherc 29:22. U borbi za bronzanu medalju domaće rukometašice Rogatice su bile bolje od Goražda i slavile sa ubjedljivih 22:12.  Peto mjesto osvojila je Ilidža koja je saladala Borju iz Teslića 20:15

Za najbolju rukometašicu turnira proglašena je Mateja Nosić iz pobjedničke ekipe Izviđača. Najbolji golman je Soka Cvijetić iz domaćeg saatava Rogatice, dok je najbolji strijelac Josipa Bročić članica Gruda Autoherca. Iako su bile obezbjedile učešće na završnici omladinskog prvenstva za prvaka BiH u Rogatici se nisu pojavile ekipe mostarskog Zrinjskog, Leotara iz Trebinja i Živinica, pa su prvog dana nadmetanja formirane dvije grupe sa po tri ekipe.

U grupi A su se takmičili Izviđać iz Ljubuškog, Goražde i Borja iz Teslića, dok su grupu B sačinjavali Grude Autoherc, Rogatica i Ilidža.